Kabiny letounů MIG 21 - L 29 - L 39 - Letci Žatec

Přejít na obsah

Kabiny letounů MIG 21 - L 29 - L 39

KABINA LETOUNU MIG 21
Jednou jsem svému vnukovi povídal o pradědovi a vyprávěl jsem mu o jeho práci pilota stihačky, potom samozřejmě následovaly obrázky pradědy a MiG 21, se kterým létal. Když se vnuk podíval na fotografii kabiny MiGu zpozorněl a položil mi otázku: "Dědo a kolik tam sedělo těch pilotů?" Odpovídám: "No přeci jeden, vždyť je tam jen jedna sedačka." Rozumbrada nesouhlasně zakroutil hlavou a povídá: "To asi ne, je tam moc hodinek a to se nedá ukoukat."

Moje další přesvědčování asi nebylo moc věrohodné, tak jsme se domluvili, že pojedeme do Leteckého muzea, aby si mohl tu stíhačku prohlédnout. Snad mi potom uvěří, že jeho praděda tam opravdu seděl sám a taky sám musel "ukoukat všechny ty hodinky".
Nemohlo to dopadnou jinak, stačí letadlo, pilot, který prozradí něco o létání, poradí jak odstartovat, nabrat výšku, ... potom jen přivřít oči a vlastní fantazie už vykoná své.

A co my dospěláci? Přiznejme si, že i naše fantazie by se ubírala do nadoblačných výšek a se zatajeným dechem bychom se dívali tam dolů, na ubíhající zem i propichované mraky při rychlosti 500 - 700 - 1000 km/hod. nebo dokonce 2 Machy, vždyť MiG-21 byl nadzvukový letoun.
Ano, máme tu i dospěláka, i on využil šance, která se nebude opakovat.
Návrat na obsah