Korea žije dál - v našich srdcích - Letci Žatec

Přejít na obsah
"Korea" žije dál - v našich srdcích
Po zrušení letiště se každoročně konala v měsíci září (ke Dni letectva 17.9.) v Domě armády výstava k tradicím letectva. Pořádal ji Jaroslav Hochman.
 
V r.  2001, k 50. výročí založení 11. slp, se tam uskutečnilo setkání příslušníků s bohatou účastí. Od r. 2005 do r. 2011 se díky spolupráci a ochotě s Aviation Technologies and Services s.r.o., se místem setkání stalo letiště Macerka vždy s hojnou účastí.
Žatecké letiště už neexistuje, bylo zbouráno. Žijí však lidé, kteří na něm sloužili a někteří na něm strávili půlku svého života. Ti se nadále scházejí při různých  příležitostech podle příslušnosti k útvaru, podle odbornosti nebo jen tak u piva při náhodných setkáních.

Piloti a samozřejmě celý letecký personál se sdružují v organizaci SVAZ LETCŮ ČR, která byla obnovena po „listopadu 89“ a v Žatci byla založena její 24. pobočka, která začala zprvu aktivně  pracovat a uskutečnila např. letecký den, na kterém vystoupili nejen žatečtí piloti, ale i piloti aeroklubu a parašutisté. Několikrát zorganizovala zájezd na mezinárodní  letecký den CIAF v Hradci Králové. V dalším období však práce pobočky začala stagnovat až ustala úplně. Teprve až v roce 2007 znovu obnovila svoji činnost a  pod vedením předsedy Václava Vaška a sekretáře Josefa Hlavy dosahuje trvale dobrých výsledků.
NĚCO Z ČINNOSTI 24. ODBOČKY SVAZU LETCŮ
SCHŮZUJEME
OSLAVUJEME
OSLAVY VÝROČÍ ZALOŽENÍ 11. SLP INVAZNÍHO
STAVBA VZPOMÍNKOVÉHO PAMÁTNÍKU
VZPOMÍNKA NA VÚ 1610
KOREA - MERKUR
KNIHY ZE KTERÝCH SE DOZVÍTE ZAJÍMAVOSTI O ŽATECKÉM LETIŠTI
K uchování vzpomínky na "Koreu" významně přispěl autor Stanislav Vystavěl, bývalý voják 5. prrrtz, který situaci fyzicky poznal a mezi piloty našel přítelství a pramen informací.
atd.
Další zajímavosti z činnosti 24. odbočky Svazu letců v Žatci najdete v sekci Galerie- Fotogalerie - Videogalerie
Návrat na obsah