27.08.2022 Postoloprty - Letci Žatec

Přejít na obsah

27.08.2022 Postoloprty

Galerie > Fotogalerie
V sobotu 27.8. 2022 se opět mohli zájemci z řad návštěvníků dětského dne v zámecké zahradě v Postoloprtech seznámit s exponátem našeho muzea v podobě kabiny Mig-21 FM. I přes drobné počáteční komplikace a drobnou přeháňku, stala se naše expozice okamžitě jednou z nejnavštěvovanějších a podle vyjádření organizátorů „tahounem“ této akce.

Více než stovka dětí, ale i dospělých tak měla možnost obdivovat výkony tohoto typu, ať už v podobě maximální rychlosti 2,5M, dostupové výšky, či jeho službu u nás, trvající téměř 45 let. Asi největší respekt a překvapení ve tvářích bylo možné vyčíst nejen při „výhledu“ z pilotní kabiny, množství avioniky, ale hlavně při vyprávění o výkonech, příbězích a životě československých pilotů, nejen na letišti Korea, o které se postarali naši průvodci a instruktor, kteří pro velký zájem o vyprávění stačili udělat pouze pár fotografií a oželit prohlídku hasičské techniky a atrakce. Zajímavé bylo také náhodné setkání a vyprávění od několika pamětníků, kteří na letišti v Žatci, nejen u této techniky, sloužili. Pevně věříme, že všichni byli více než spokojeni a že se co nejdříve přijedou podívat do muzea Korea – Merkur v Bezděkově, které samozřejmě neuniklo propagaci a vyprávění také.

 
Nezbývá než se těšit z radosti a úsměvů dětí, čekat na příští podobnou událost, a poděkovat organizátorům z řad HZS Postoloprty za jejich obětavou pomoc a rovněž projevený zájem.

 
Jakub Krampera, člen spolku Letci Žatec
Návrat na obsah