21.08.21 - 70. výročí 11. slp - Letci Žatec

Přejít na obsah

21.08.21 - 70. výročí 11. slp

Galerie > Fotogalerie
70. výročí vzniku 11. stíhací pluku v Žatci
21.08.1921
ano, uplynulo již hodně vody od té doby, kdy vznikalo letiště "Korea" a pamětníci všech leteckých profesí, fandové, kutilové, ... se sešli aby si popovídali, zavzpomínali, povyprávěli o svých rodinách, životech, starostech i radostech.
A postupně se u mikrofonu vystřídaly další zajímavé osobnosti.
Jan Voráč
Oldřich Pelčák
Josef Macek
Štefan Gombik
Za sebe bych řekl, že snad nejsrdceryvněji promluvil plk. v.v. Josef Macek. Ačkoliv byl sám normalizačním procesem donucen k odchodu z funkce velitele 11. stíhacího leteckého pluku a byl propuštěn z armády, nezanevřel na kamarády z letectva.

Když rázně pronesl větu: "Nemáte se za co stydět.", přeběhl mi po zádech mráz - promluvil velitel. Josef Macek poděkoval všem za odvedenou práci v celém období studené války, zdůraznil: "Svým vzorným plněním úkolů jste se významně podíleli na zachování míru v Evropě. Díky svým schopnostem, díky svým vlastnostem a díky svému bojovému umění jste se zařadili k vyrovnaným silám obou soupeřících stran."
SK
Josef Veselý
Michal Daněk
Jaromír Neuman
Poslední generace pilotů "žatečáků" létajících na MiG 29 při podpisové akci
Kolik že přišlo zájemců? Nikdo neměl potřebuje počítat, ale zájem o tuto akci posuďte sami.
A co děti? Mají si kde hrát?
Jistě, i o děti bylo postaráno, zpěvačka Lada Fejferová dokázala do hry vtáhnout jak ty nejmenší, tak i ty starší, kouzelník David Kozlok zaujal svými čáry a vystavená technika samozřejmě zlákala úplně všechna děcka.
Návrat na obsah