24., 26., 27. 07.2022 - M.A.S.H. atd. - Letci Žatec

Přejít na obsah

24., 26., 27. 07.2022 - M.A.S.H. atd.

Galerie > Fotogalerie
V neděli 24.7. zorganizovalo letecké muzeum ve spolupráci s vojenskými letci ze Kbel dynamickou i statickou ukázku záchranářského výsadku z vrtulníku Mi-17. Ukázky se zúčastnilo nejen na 140 dětí z M.A.S.H. klubu, ale i víc jak padesát náhodných návštěvníků. Vojáci dětem ukázali nejen slaňování záchranářů, ale umožnili jim při ukázce technických záchranářských prostředků i jejich vyzkoušení. Pětičlenná posádka vrtulníku pod vedením kapitána Leheta byla na dvě hodiny v obležení dětí, které měly spoustu dotazů. Vedoucí tábora vyjádřila poděkování letcům slovy, "...děti se vrátily z letiště naprosto nadšené a vypráví si o tom ještě druhý den."
V úterý 26.7. se muzeum opět otevřelo pro žerotínský letní tábor a sedmdesátka dětí se zúčastnila nejen prohlídky leteckého muzea v Bezděkové, ale i vojenského muzea v nedalekých Libočanech. Pro děti byla připravena nejenom prohlídka muzea s možností usednout do kabin proudových letounů, ale téměř všichni si vyzkoušely létání na leteckém simulátoru. Umění vzlétnout a přistát je podmínkou pro získání zlatého odznaku Junior pilot klubu, ve kterém se mohou naučit on line teorii i praxi létání jako základ pro další opravdové létání. Děti si odnesly spoustu dárků spojených s propagací letectví.

Ve středu 27.7. bylo opět muzeum otevřeno od brzkého rána do odpoledních hodin pro příměstský tábor Střediska volného času z Mostu. Šestičlenný tým  muzea pro ně opět připravil ukázku létání na simulátoru, a také možnost vyzkoušení létání ve virtuální realitě. Děti byly seznámeny s podmínkami vstupu a účasti v Junior pilot klubu a mohli usednout do kabin skutečných proudových letounů. V soutěži s leteckou tématikou získal vítěz zdarma vstup do klubu, včetně odborné literatury pro základy létání. Přes třicet dětí prožilo podle slov vedoucího tábora, mimo jiné i bývalého pilota 11. stíhacího leteckého pluku, prožilo nádherné prodloužené dopoledne.
Návrat na obsah